Aplikacje embedded z wyświetlaczami – szybsze wprowadzanie produktu na rynek

 

Powertip Technology Corporation to firma założona w 1991 roku i wiodący producent małych i średnich pełnokolorowych wyświetlaczy TFT i wyświetlaczy monochromatycznych do zastosowań przemysłowych. W odpowiedzi na zmiany rynkowe i skrócone harmonogramy rozwoju, Powertip wprowadza serię zintegrowanych rozwiązań wyświetlaczy. Dzięki temu cały etap projektowania jest możliwy do wykonania za jednym podejściem, od edytora graficznego, po wszystkie opcje wydajności wyświetlania i testowanie wybranej aplikacji.

Aplikacje embedded

W dzisiejszych czasach aby sprostać różnym wymaganiom klientów, wyzwanie związane z projektowaniem systemów wbudowanych wymaga większej elastyczności i niezawodności. Dlatego oddzielenie etapu projektowania jest najlepszym sposobem na skrócenie czasu opracowywania oraz wprowadzania produktu do obrotu. Z tego powodu Powertip zaprojektował płytę główną opartą na ARM MPU i MCU, aby sprostać aplikacjom embedded klienta i skrócić czas projektowania. Urządzenie Powertip oparte na platformie embedded sprawiają, że klient może skupić się na tworzeniu i integracji aplikacji wyższego poziomu. Jeśli klient potrzebuje zmiany lub dostosowania, Powertip zapewnia również usługi w zakresie hardware’u i software’u dostosowanego do różnych wymagań.

Standardowe produkty embedded Powertip obejmują SOM TYPE-1 (na bazie MPU), SOM TYPE-2 i MINI (na bazie MCU). Określenie pinów wszystkich SOM TYPE-1 jest kompatybilne, co oznacza, że ​​klient może zaprojektować jedną płytkę nośną, a następnie wybrać, który SOM może spełnić ich wymagania funkcjonalne. Standardowa konstrukcja SOM TYPE-1 z NXP i Rockchip MPU jako i.MX8M Mini, i.MX6, PX30 i RK3288.

W przypadku różnych zastosowań i wymagań funkcjonalnych Powertip zapewnia również inne rozwiązanie dla MCU, nazywamy je SOM TYPE-2 i MINI.

Niektóre z nich obsługują inteligentne wyświetlacze UART. Może to znacznie skrócić czas rozwoju, w aplikacjach gdzie wymagane jest zastosowanie kolorowego wyświetlacza dotykowego na różnych urządzeniach przemysłowych. Dzięki prostemu interfejsowi, szeregowemu interfejsowi UART RS232, klienci mogli najpierw edytować wyświetlany obraz za pomocą Powertip Graphic Editor na komputerze, a następnie po prostu przesłać obraz przez USB lub U Disk do wyświetlacza.

Smart UART – aplikacja do testowania wyświetlaczy

Poniżej wymieniamy korzyści z zastosowania aplikacji do testowania aplikacji:

  • Łatwa aktualizacja do kolorowego wyświetlacza dotykowego
  • Udostępnianie ładowania MCU hosta
  • Komunikacja poprzez interfejs UART
  • Narzędzie do projektowania dla indywidualnych GUI
  • Baza danych obrazów typu open source

Różne opcje wydajności optycznej wyświetlacza

Powertip Graphic Editor

Powertip Graphic Editor to inteligentne narzędzie do projektowania dla poszczególnych GUI. Instrukcja ma wbudowane komponenty masowego projektowania, takie jak przyciski, obrazy graficzne, czcionki, kółko, pasek przewijania, narzędzia instrumentów, itp.

Skontaktuj się z nami

Jeśli są Państwo zainteresowani otrzymaniem próbek lub chcą porozmawiać o swoim projekcie i możliwościach zastosowania wyświetlaczy Powertip zachęcamy do kontaktu zakupy@masters.com.pl lub bezpośrednio z wybranym biurem obsługi klienta. Doradzimy najbardziej odpowiednie rozwiązanie do Państwa potrzeb.