Innowacyjne moduły bezprzewodowe z wydajnymi rozwiązaniami aplikacyjnymi 5G, LPWA i CAT.1

 
Technologie bezprzewodowe są mocno zakorzenione w dzisiejszym świecie. Nie chodzi już tylko o wszechobecne telefony komórkowe, ale o szereg rozwiązań mających ułatwić nam codziennie życie, a także usprawnić rozwiązania przemysłowe i ogólnie pojęty biznes. Inteligentne domy, miasta, systemy alarmowe, liczniki, śledzenie przesyłek to tylko nieliczne przykłady. Wszystkie te aplikacje oparte są na różnych technologiach bezprzewodowych, których serce stanowią moduły LPWA, NB-IoT, Cat-M1, czy LTE Cat.1. Rozwija się również technologia 5G. Poniżej prezentujemy możliwości funkcjonalne takich modułów oraz innowacyjną płytę ewaluacyjną do testowania aplikacji bezprzewodowych.

Moduły 5G, NB-IoT i LTE Cat.1

SIMCom Wireless Solutions Limited (SIMCom) to globalny projektant i producent bezprzewodowych modułów i rozwiązań Machine-to-Machine (M2M).

Moduł 5G – miniaturowy rozmiar, wielkie możliwości

SIMCom Wireless Solutions Limited (SIMCom) to globalny projektant i producent bezprzewodowych modułów i rozwiązań Machine-to-Machine (M2M). Od momentu powstania w 2002 r. SIMCom jest w pełni zaangażowany w dostarczanie różnorodnych modułów bezprzewodowych, takich jak 5G, C-V2X, LPWA, LTE-A, Smart Module, LTE, WCDMA / HSPA (+), GSM / GPRS i GNSS.

Główne cechy:

 • Standardowy interfejs M.2
 • Wysoki transfer danych
 • nowy 4-antenowy system
 • miniaturowy rozmiar
 • duży odsłonięty obszar pokryty miedzią do odprowadzania ciepła

Moduł NB-IoT obsługujący LTE 450 MHz

SIM7070E to moduł LPWA, który zapewnia dostęp do sieci Cat-M1 / NB-IoT / GPRS / EDGE, a także umożliwia określanie pozycji dzięki wbudowanemu odbiornikowi GNSS. Jego niewielkie rozmiary (24×24 mm) i obudowa typu LCC czynią go idealnym do projektowania kompaktowych urządzeń z możliwością pracy także w dotychczasowych systemach 2G. Jako jeden z nielicznych na rynku obsługuje pasmo LTE 450 MHz, które jest dedykowane dla aplikacji pomiarowych.

Główne cechy:

 • Obudowa typu LCC
 • Cat-M1/NB-IoT/GPRS/EDGE oraz GNSS
 • Zgodność ze specyfikacją 3GPP R14
 • Wsparcie dla pasma LTE 450MHz (B31, B72)
 • Możliwa zgodność wyprowadzeń i sterowania z SIM7000X/SIM800F/SIM900

Moduł LTE Cat.1 – rozwiązanie ekonomiczne

A7670E to moduł LTE Cat.1, który obsługuje także tryby komunikacji bezprzewodowej 2G (GPRS/EDGE). Maksymalny transfer danych wynosi do 10 Mb/s. Moduł jest w obudowie typu LGA i może być kompatybilny z serią SIM7000/SIM7070 (moduły NB-IoT/Cat-M) oraz SIM800F (moduł 2G), co umożliwia płynną migrację z sieci 2G/NB-IoT/Cat-M do LTE Cat.1 i znacznie ułatwia projektowanie produktu z wieloma opcjami zgodne z potrzebami klienta.

Główne cechy:

 • LTE-TDD/LTE-FDD/GSM/GPRS/EDGE
 • 10Mbps(DL), 5Mbps (UL)
 • Wsparcie dla DTMF, EAT, FOTA, LBS, SSL

Więcej informacji

Zachęcamy również do zapoznania się z artykułem opublikowanym na łamach magazynu „Elektronik”. Link do artykułu.

Jeśli są Państwo zainteresowani otrzymaniem próbek lub chcą porozmawiać o swoim projekcie i możliwościach zastosowania modułów SIMCom zachęcamy do kontaktu zakupy@masters.com.pl lub bezpośrednio z wybranym biurem obsługi klienta. Doradzimy najbardziej odpowiednie rozwiązanie do Państwa potrzeb.