Litowe baterie hybrydowe od Fanso – zasilanie dla aplikacji IoT

 

Firma MASTERS przedstawia ciekawe rozwiązanie w zakresie układów zasilania, którym są baterie hybrydowe. Produkt zaprojektowany przez firmę Fanso, składa się z zestawu bateria + kondensator. Jest to tzw. hybryda. Rozwiązanie zostało stworzone na potrzeby zasilania telemetrycznych urządzeń pomiarowych i wszelkich innych aplikacji gdzie wymagany jest duży prąd pulsacyjny, niska pasywacja i długa żywotność.

 

Cechy charakterystyczne

Dzięki zastosowaniu baterii typu szpulowego (np. FANSO ER34615 lub ER26500 ) w połączeniu z konstrukcją super cap (np. FANSO SLCL1025 ) jesteśmy w stanie utrzymać napięcie 3,6V, pojemność 19000mAh i maksymalny prąd obciążenia 2A.

Dodatkowo bateria o składzie chemicznym Li-SOCl2 zapewnia eliminację naturalnego dla niej zjawiska pasywacji poprzez rezerwowanie mocy baterii wewnątrz kondensatora i natychmiastowe dostarczanie niezbędnego prądu impulsowego. Cały proces działa nawet jeśli bateria jest przez kilka miesięcy w stanie uśpienia. Takie rozwiązanie daje możliwość uniknięcia efektu zwanego TMV (ang. Transitive Minimal Voltage) wywoływanego naturalną w tych ogniwach pasywacją.

Tego typu hybrydę oferujemy w różnych wariantach i zestawach bateria + kondensator. Ofertę dopasowujemy do wymagań klienta.

 
baterie litowe hybrydowe fanso masters

Przykład litowej baterii hybrydowej – ER14250H + SLCL1025

Podstawowe parametry ER14250H + SLCL1025:

  • napięcie znamionowe 3,6V
  • prąd impulsowy 2A
  • pojemność 1200 mAh
  • temp. pracy od -55 do +85 st.C
  • współczynnik samorozładowania – 1% na rok przy 25 st.C
  • skład chemiczny – Li-SOCl2

 

Zachęcamy do kontaktu

Zapraszamy do poznania oferty oraz do projektów indywidualnych. Jeśli są Państwo zainteresowani szczegółami, zapraszamy do kontaktu mailowego zakupy@masters.com.pl lub bezpośrednio z wybranym biurem obsługi klienta.