Moduły bezprzewodowe STM32WBxM z Bluetooth LE 5.2, Zigbee 3.0 i Thread. Szybkie testowanie i prototypowanie aplikacji IoT.

W 2020 roku firma STMicroelectronics wprowadziła na rynek serię mikrokontrolerów STM32WB. Mikrokontrolery STM32WB są wyposażone w certyfikowany moduł radiowy zgodny ze standardem IEEE802.15.4. Mikrokontroler zapewnia wsparcie dla Bluetooth 5.2 (BLE) oraz Open Thread i ZigBee. Zaprojektowanie gotowego rozwiązania w postaci modułu bezprzewodowego STM32WB5MMG jest kolejnym krokiem, który ma na celu ułatwienie klientom szybkie i sprawne użycie MPU STM32WB. Moduł STM32WB5MMG jest zaprojektowany dla rozwiązań z 2,4 GHz z Bluetooth® LE i współpracuje protokołami 802.15.4, w tym Zigbee, Thread, a także protokołami zastrzeżonymi.

Poniżej prezentujemy wszystkie dotychczasowe serie modułu STM32WB. Więcej informacji na temat samego STM32WB tutaj .

 

Moduł bezprzewodowy STM32WB5MMG

Moduł bezprzewodowy STM32WB5MMG jest oparty o MCU STM32WB55 i oferuje 1 MB pamięci Flash. Moduł jest pakowany w WLCSP100, gotowy do użycia i zawiera pełną konstrukcję referencyjną włączając anteny. Wszystko jest pomyślane tak, aby klient mógł jak najszybciej wprowadzić na rynek swój produkt IoT.

Moduł oferuje wysoką wydajność, elastyczność wieloprotokołową, funkcje bezpieczeństwa, te same funkcje ultra niskiego zużycia energii, co bezprzewodowe MCU STM32WB, a jego certyfikaty zapewniają szeroki zasięg geograficzny. Tak jak całe portfolio STM32WB, STM32WB5MMG jest objęty programem długowieczności STMicroelectronics (Longetivity Program), zapewniającym ciągłość dostaw przez 10 lat.

Bluetooth, Zigbee, OpenThread

Moduł STM32WB5MMG obsługuje te same protokoły bezprzewodowe, co seria STM32WB: jest certyfikowany do obsługi Bluetooth® LE 5.2 z wieloma profilami, Zigbee PRO z klastrami Zigbee 3.0 oraz OpenThread dla trybów MTD i RFD.

Zastrzeżone protokoły mogą być dostępne na wiele sposobów przy użyciu BLE LLD, HCI lub ogólnej konfiguracji urządzenia MAC, w zależności od wymagań aplikacji.

Moduł STM32WB5MMG zawiera 1 MB pamięci Flash, dzięki czemu Twoja aplikacja działa płynnie ze wszystkimi stosami protokołów, zarówno w trybie autonomicznym, jak i współbieżnym.

Więcej informacji na temat możliwości bezprzewodowych modułu z STM32WB w specjalnie dedykowanej ulotce.

Zachęcamy również do obejrzenia dwóch filmów: Moduł bezprzewodowy STM32WB5M dla Bluetooth LE 5.2, Zigbee i Thread oraz zestaw startowy STM32WB5MM-DK oparty na module bezprzewodowym MCU STM32WB55MMG.

 

Kluczowe zalety modułu STM32WB5M:

  • zintegrowany pakiet WLCSP100
  • tania płyta PCB do płyty głównej
  • niski Form Factor (7.3x11mm), pełny projekt anten i kwarców
  • obniżenie kosztów (do 2 warstw PCB, wszystko w środku, bezpłatny stos radiowy, certyfikaty: FCC, CE, NCC, JRF, KC, SRRC, ISED, GOST)
  • wieloprotokołowy (Bluetooth, Zigbee, OpenThread)
  • kompatybilny z ekosystem STM32
  • rozbudowany zestaw funkcji (Dual-core, 1MB Flash/256KB RAM, LCD, USB FS, ADC, COMP, Security, OTA – aplikacja, radio)

 

Informacje o pakietach i ekosystem rozwoju modułu

Bezprzewodowy moduł mikrokontrolera STM32WB5Mx jest oparty na obudowie LGA86 (7 x 11,3 mm). Jego niewielka obudowa zapewnia projektantom minimalną powierzchnię i wystarczający rozmiar pamięci do łatwej integracji z dowolnym produktem końcowym, bez konieczności posiadania zaawansowanej wiedzy na temat radia.

Zastosowane pinout umożliwiło wprowadzenie 2-warstwowej płyty PCB z głównymi kanałami komunikacyjnymi i urządzeniami peryferyjnymi oraz 4 warstw dla kompletnego rozwiązania.

Moduł STM32WB5xM jest w pełni zintegrowany z ekosystemem STM32Cube i posiada certyfikaty dla głównych geograficznych obszarów zgodności EMC.

Aby zapewnić szeroki zasięg geograficzny, STM32WBxM jest zgodny z następującymi standardami: CE dla Europy, FCC dla USA, JRF dla Japonii, SRRC dla Chin, GOST dla Rosji, KC dla Korei, NCC dla Tajwanu.

Pakiet Nucleo STM32WB55 i ekosystem STM32Cube tworzą spójny zestaw narzędzi do tworzenia oprogramowania, aby szybko i łatwo rozpocząć tworzenie aplikacji.

W pełni zintegrowany ze sprawdzonym na rynku ekosystemem STM32Cube, pakiet STM32WB55 Nucleo jest dostarczany z obszernym zestawem wbudowanych zasobów oprogramowania i narzędzi programistycznych.

Pakiet MCU STM32CubeWB to kompleksowe rozwiązanie dla wbudowanych zasobów oprogramowania. Zawiera sterowniki peryferyjne HAL i LL, pełny zestaw oprogramowania pośredniego i stosów radiowych (Bluetooth LE 5.2, OpenThread, Zigbee 3.0, otwarte protokoły i tryby współbieżne) wraz z różnymi przykłady wstępnie skonfigurowanego oprogramowania dla kilku popularnych IDE, takich jak Keil MDK-ARM i IAR Systems.

Moduł STM32WBxM jest kompatybilny z narzędziem do inicjalizacji, konfiguracji i generowania kodu STM32CubeMX MCU oraz z oprogramowaniem STM32CubeMonRF do testowania i walidacji wydajności RF.

Ułatwione prototypowanie

 

Skontaktuj się z nami

Od wielu lat Masters jest oficjalnym dystrybutorem STMirocelectronics. W portfolio posiadamy nie tylko bogate portfolio komponentów, ale oferujemy również profesjonalne wsparcie techniczne na każdym etapie projektowania i produkcji. Zachęcamy do kontaktu zakupy@masters.com.pl  lub bezpośrednio z wybranym biurem obsługi klienta. Doradzimy najbardziej odpowiednie rozwiązanie do Państwa potrzeb.