Rozwiązania w zakresie zasilania oraz EMI. Poznaj nowoczesne cewki mocy.

Firma EROCORE powstała w 1997 roku z siedzibą w Tajpej na Tajwanie. Główne produkty Erocore to wysokoprądowe cewki indukcyjne, dławiki i filtry Common Mode, cewki nawinięte na przewód, cewka indukcyjne z chipem RF oraz rdzenie ferrytowe EMI. Jako producent posiadający certyfikaty ISO 9001, ISO 14001 i IATF 16949 Erocore dostarcza produkty wysokiej jakości.

Istnieje kilka charakterystyk i specyfikacji, które pojawiają się w arkuszu danych induktora. Główne cechy to indukcyjność, prąd znamionowy, rezystancja DC (częstotliwość rezonansu własnego)  i wartość jakościowa. Cewki są również dostępne w bardzo szerokiej gamie typów i struktur. Poniżej przedstawiamy główne produkty Erocore.

Zastosowanie produktów Erocore

Wiele produktów EROCORE jest szeroko stosowanych w aplikacjach linii zasilających i sygnałowych, jedni z najważniejszych klientów to Eaton Power i Chicony Power. Główne produkty tej firmy często można znaleźć w elektronice użytkowej (telewizory, komputery PC, urządzenia komunikacyjne, telefony komórkowe itp.), urządzeniach przemysłowych i przyrządach samochodowych. Produkty mogą być szeroko stosowane w aplikacjach UPS i zasilaczach, a także w branży automotive.

1. Ekranowany typ cewki indukcyjnej SMD

Magnetyczna ekranowana cewka indukcyjna SMD o wysokim prądzie znamionowym i niskim DCR. EROCORE dostarcza serie PIH, PID, PIC i PIN, które mogą zastąpić serie Bourns SRR, Wurth PD i Sumida CDRH. Zakres indukcyjności od 1 uH do 3300 uH, prąd znamionowy do 12 A, zakres temperatur pracy od 55 ° C do + 125 ° C, wysoka odporność na wstrząsy mechaniczne, szok termiczny, wilgoć i wibracje.

2. Nieekranowany typ cewki indukcyjnej SMD

Nieekranowany typ cewki indukcyjnej SMD z wysokim prądem znamionowym i niskim DCR. EROCORE dostarcza serie PI i HPI, które mogą zastąpić serie Bourns SDR, Wurth PD2 i D4. Standardowa indukcyjność wynosi od 1uH do 1200uH, prąd znamionowy do 40A. Producent zapewnia ekonomiczny wybór dla rozwiązań EMI i EMC.

3.Półekranowany typ cewki indukcyjnej SMD

Konstrukcja z ekranowaniem żywicy magnetycznej redukuje szumy do bardzo niskiego poziomu. EROCORE oferuje serie ENR i AENR, które mogą zastąpić serie Taiyo Yuden NRV i NRS, TDKVLS, VLC i VLP, Bourns SRN. Standardowa indukcyjność waha się od 0,24uH do 470uH, prąd znamionowy do 12A. Zastępując tradycyjną osłonę ferrytową magnetyczną żywicą epoksydową, producent może znacznie obniżyć zarówno koszty materiałów, jak i robocizny, a także skrócić czas realizacji produkcji. Częściowo ekranowane cewki indukcyjne są tańszą alternatywą dla ekranowanych cewek o około 40-60%.

4.Odlewana wysokoprądowa cewka indukcyjna SMD

Odlewana wysokoprądowa cewka indukcyjna typu SMD zapewnia bardzo wysoki prąd znamionowy i niski DCR. Producent oferuje serię MPSZ, która jest zamiennikiem dla serii TDKSPM i Wurth LHMI. Standardowa indukcyjność waha się od 0,1μH do 100μH, prąd znamionowy do 60A. Standardowy zakres temperatur pracy od -40C do 125C (max. do 155C). Producent zapewnia również standard automotive dla tej serii, który jest zgodny z AEC-Q200 i z powodzeniem jest wdrażany w wielu aplikacjach motoryzacyjnych.

5.Dławik i filtr w trybie wspólnym SMD

Dławik i filtr trybu wspólnego SMD zapewniają szeroki zakres impedancji, wysoki prąd znamionowy i niski DCR. Standardowy zakres temperatur pracy od -40C do 125C. Serie PCM i CML są szeroko stosowane w aplikacjach USB 3.0, HDMI, LAN IEEE1394. EROCORE zapewnia również standard automotive, który jest zgodny z AEC-Q200 i jest wdrażany w wielu aplikacjach motoryzacyjnych.

6. Nawijana cewka RF SMD

Cewki indukcyjne EROCORE SMD RF (Radio Frequency) są wykonane w technologii ceramicznej i nawijanych drutów. Zapewnia to najwyższy użyteczny zakres częstotliwości, najwyższą zdolność przewodzenia prądu i najlepszy współczynnik Q spośród trzech technologii. Standardowy zakres temperatur pracy od -40C st. do 85C st. Cewka EROCORE RF jest idealnym wyborem zarówno dla cewek linii zasilającej, jak i linii sygnałowej.

7. Materiał rdzenia ferrytowego

Erocore dostarcza różnorodne materiały ferrytowe Mn-Zn, Ni-Zn, Sendust, NeuFlux, materiały amorficzne i nanokrystaliczne. Głównymi produktami są rdzenie ferrytowe zaciskowe, które są szeroko stosowane w aplikacjach związanych z zasilaniem i liniami uziemiającymi. Seria Erocore FB to jedno z wielu podejść do tłumienia szumów, na przykład z zasilacza impulsowego. Takie zastosowanie koralików ferrytowych jako filtra ferrytowego zapewnia tłumienie i eliminację przewodzonych EMI.

Skontaktuj się z nami

Jeśli są Państwo zainteresowani otrzymaniem próbek lub chcą porozmawiać o swoim projekcie i możliwościach zastosowania cewek mocy Erocore zachęcamy do kontaktu zakupy@masters.com.pl lub bezpośrednio z wybranym biurem obsługi klienta. Doradzimy najbardziej odpowiednie rozwiązanie do Państwa potrzeb.