Nowy mikrokontroler STM32L5 – większa żywotność baterii i wyższe bezpieczeństwo

 

Mikrokontrolery STM32L5 wykorzystują technologię Arm® TrustZone®, dostępne są w 7 obudowach od 48 do 144 pinów i mogą pracować w temperaturze otoczenia do 125 °C.

Jednym z kluczowych obszarów, gdzie programiści aplikacji wbudowanych i Internetu Rzeczy dążą do nieustannego polepszenia, jest bezpieczeństwo. Seria mikrokontrolerów STM32L5 to doskonałe rozwiązanie, ponieważ zapewnia optymalną równowagę między wydajnością, mocą i bezpieczeństwem. Wykorzystanie funkcji bezpieczeństwa rdzenia Arm Cortex-M33 oraz technologii TrustZone w połączeniu z zaimplementowanymi zabezpieczeniami STMicroelectronics tworzą wiodący w swojej klasie mikrokontroler dla energooszczędnych aplikacji, takich jak Internet przedmiotów (IoT), medycyny, przemysłu i aplikacji konsumenckich.

 

STM32L5

 

Seria STM32L5 jest odpowiedzią także na aplikacje wymagające niższego zużycia energii, wykorzystując najlepszą w swojej klasie technologię ultra niskiej mocy STMicroelectronics. Oferuje do 512 KB pamięci flash (podwójny bank) i 256 KB pamięci SRAM z możliwością obsługi pamięci zewnętrznej. STM32L5 osiąga wysoki poziom wydajności (442 CoreMark) dzięki nowemu rdzeniu i nowemu ART Accelerator™. Mikrokontroler oferuje bogate portfolio z 7 obudowami (od 48 do 144 pinów) i pracuje w temperaturze otoczenia do 125 °C.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY I KORZYŚCI

Najbardziej optymalne zużycie energii:

 1. EEMBC ULPBench®: wynik 370 ULPMark-CP
 2. Wbudowana przetwornica SMPS obniżająca napięcie (opcjonalnie)
 3. Najniższe poziomy zużycia energii przy utrzymaniu pełnej elastyczności:
  • 17 nA w trybie shutdown
  • 3 µA w trybie stop z pełnym podtrzymaniem pamięci SRAM i stanów peryferiów oraz z czasem wybudzenia 5 µs
  • Do 62 µA / MHz w trybie aktywnym

 

STM32L5

 

PEŁEN ZAKRES BEZPIECZEŃSTWA

 • Elastyczna bezpieczna izolacja sprzętu i oprogramowania dzięki TrustZone®
 • Ulepszone usługi bezpieczeństwa: dedykowana bezpieczna przestrzeń pamięci użytkownika dla bezpiecznego uruchamiania, symetryczne i asymetryczne przyspieszenie kryptograficzne, ochrona pamięci i IP, niezależna ochrona odczytu między bezpiecznymi / niezabezpieczonymi domenami, aktywne wykrywanie sabotażu, certyfikowane biblioteki i ekosystem

 

STM32L5

 

Elementy dodatkowe – sprawdzone kwarce i TCXO

Do aplikacji opartych o moduł STM32L5 warto zastosować niewielkie kwarce do montażu powierzchniowego. Produkty firmy NDK, a w szczególności NX3225GA posiada niewielkie wymiary (3,2 × 2,5 × 0,75 mm) oraz charakteryzuje się wysoką stabilnością parametrów częstotliwościowych. Przy aplikacjach wymagających wąskiego kanału radiowego oraz pracy w szerokim zakresie temperatur proponujemy TCXO NT2016SA z firmy NDK.

Potrzebujesz więcej szczegółów?

Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszym działem R&D rd@masters.com.pl. Przedstawimy Państwu szczegółową ofertę od dobrania odpowiednich komponentów, przez kompleksową pomoc techniczną po produkcję masową. Jest również możliwość otrzymania nieodpłatnych próbek.