S2-LPTX – energooszczędny, niedrogi i funkcjonalny nadajnik Sub-1GHz


S2-LPTX to nowa propozycja nadajnika radiowego firmy ST Microelectronics o bardzo niskim poborze prądu, który umożliwia komunikację bezprzewodową w paśmie poniżej 1GHz.

Produkt jest rozwiązaniem radiowym o uniwersalnym zastosowaniu stworzonym do pracy w pasmach ISM (443, 868, 920 MHz). Istnieje również możliwość skonfigurowania nadajnika w taki sposób, żeby pracował na innych częstotliwościach w zakresach 413 – 479 MHz i 826 – 958 MHz. S2-LPTX obsługuje modulacje takie jak: 2(G)FSK, 4(G)FSK, OOK i ASK, natomiast szybkość transmisji danych można ustawić w zakresie od 0,1 do 500 Kb/s.

S2-LPTX

Aplikacje dla S2-LPTX: czujniki bezprzewodowe, systemy pomiarowe, bezprzewodowe systemy alarmowe, inteligentny dom, automatyka budynkowa, monitorowanie i kontrola przemysłowa, inteligentne systemy oświetleniowe.

Produkty dedykowane

Do nadajnika S2-LPTX producent przygotował dedykowany filtr – ultra miniaturowy BALF-SPI2-01D3, który integruje w sobie filtr harmonicznych i dopasowanie impedancyjne. BALF-SPI2-01D3 wykorzystuje technologię IPD STMicroelectronics na nieprzewodzącym szklanym podłożu, która optymalizuje właściwości toru radiowego.

Anteny – dobrze skorzystać ze sprawdzonych produktów

Dopasowanie proant-unictronodpowiedniej anteny do aplikacji bezprzewodowej stanowi zawsze wyzwanie dla konstruktora. Tworząc aplikacje opartą o nadajnik S2-LPTX warto rozważyć zastosowanie anten od firm Proant lub Unictron. W szczególności polecamy model PRO-OB-471 firmy Proant (antena typu PIFA na zakres częstotliwości: 860MHz – 870MHz, 902MHz – 928MHz) oraz model AA701 od firmy Unictron(antena ceramiczna na zakres częstotliwości pracy: 863 – 870 Mhz). Antena firmy Proant PRO-OB-471 wykazuje bardzo małą wrażliwość parametrów radiowych na elementy metalowe znajdujące się w bliskiej odległości od anteny.

Polecane kwarce i TCXO

Do aplikacji opartej o układ S2-LPTX proponujemy niewielkie kwarce do montażu powierzchniowego, które są dedykowane do tego rozwiązania. Produkt firmy NDK o nazwie NX3225GA posiada kompaktowe wymiary (3,2 × 2,5 × 0,75 mm) oraz wysoką stabilność parametrów częstotliwościowych. Dla aplikacji wymagających wąskiego kanału radiowego i pracy w szerokim zakresie temperatur proponujemy TCXO NT2016SA z firmy NDK.

Więcej informacji

Zachęcamy do bezpośredniego masters@masters.com.pl. Przedstawimy Państwu szczegółową ofertę od dobrania odpowiednich komponentów, przez kompleksową pomoc techniczną po produkcję masową.