Samwha Electric – niezawodny producent kondensatorów

 

Samwha Electric istnieje na rynku od niemal pół wieku. Przez dziesięciolecia dba o jakość i innowacyjność swoich produktów wdrażając certyfikaty oraz nowe rozwiązania. Jako największy koreański producent aluminiowych kondensatorów elektrolitycznych ma w swoim asortymencie elementy przewlekane, montażu powierzchniowego typu snap-in, superkondensatory oraz kondensatory hybrydowe.

Samwha Electric posiada dwie fabryki produkujące 600 miliomów kondensatorów miesięcznie, dostarcza swoje produkty nie tylko na rynek azjatycki, ale również na rynki europejskie dla różnych gałęzi przemysłu, w tym samochodowego. Poza Koreą biura firmy znajdują się w Indiach, Chinach, Niemczech i Stanach zjednoczonych. Najwięcej odbiorców dla produktów Samwha Electric stanowi produkcja urządzeń domowych oraz samochodów, coraz większe znaczenie zyskuje branża IoT.

Celem firmy jest cykliczna poprawa parametrów swoich produktów: wydłużanie czasu pracy, zakresu temperatury, czy napięcia prądu pracy przy jednoczesnym zwiększeniu liczby wytwarzanych elementów. Wśród odbiorców Samwha Electric znajdują się tacy gracze jak Bosch, Philips czy Hyundai. Poniżej prezentujemy dwie nowo wprowadzone przez Samwha Electric serie kondensatorów.

 

Seria YK – następca serii YH

Kondensatory hybrydowe SMD zgodne ze standardem AEC-Q200 oraz RoHS. Charakteryzują się wyższym zakresem temperatury pracy w porównaniu do poprzedników, do 135°C 4kh. Elementy serii YK występują w średnicach od Φ6.3mm do Φ10mm. Charakteryzują się napięciem tętnień do 2260mA. Opcjonalnie mogą być wyposażone w pad anty wibracyjny 30G. Tolerancja pojemności dla tych kondensatorów utrzymuje się na poziomie ±20% przy temperaturze 20°C i częstotliwości 120Hz.

 

Seria JZ

Drugą nowością od tego producenta jest seria JZ, opracowana po latach wspólnych wysiłków z dostawcą folii aluminiowej. Są to kondensatory typu snap-in charakteryzujące się długim czasem życia – dwukrotnie dłuższym w stosunku to poprzedniej serii (JY). Mogą pracować do 20kh przy temperaturze 105°. Napięcie pracy tych kondensatorów to 400-450V. Również są zgodne z dyrektywą RoHS. Od momentu wprowadzenia serii JY w 2015 roku chrakteryzującej się czasem pracy do 10kh klienci na całym świecie konsekwentnie prosili o dłuższą żywotność serii dużych aluminiowych kondensatorów elektrolitycznych.

Seria JZ może być stosowana w szerszym i wyższym zakresie zastosowań, takich jak spawarki, automatyka, falowniki, zasilacze przemysłowe wymagające wysokiej niezawodności lub transport, a zgodnie z działem badawczo-rozwojowym Samwha ta seria może zmienić zasady gry dla klientów i ich produktów końcowych. Znajdziemy tu kondensatory od niskiej pojemności 68㎌ do 330㎌. Dział badawczo-rozwojowy Samwha Electric skupia się na rozwoju 500V i większej pojemności do 470㎌ do 2023 roku.

Skontaktuj się z nami

Masters jest oficjalnym dystrybutorem firmy Samwha Electric. Jeśli jesteś zainteresowany otrzymaniem próbek lub chcesz porozmawiać o swoim projekcie i możliwościach zastosowania produktów Samwha Electric zachęcamy do kontaktu masters@masters.com.pl  lub bezpośrednio z wybranym Biurem Obsługi Klienta. Doradzimy najbardziej odpowiednie rozwiązanie do Twoich potrzeb.