Solidnie zaprojektowane zasilanie od Phihong


 

Phihong – globalny dostawca zasilania

Phihong Technology jest wiodącym światowym producentem produktów zasilających, od adapterów, poprzez zasilacze PoE, ładowarki do akumulatorów, ładowarki EV, ładowarek bezprzewodowych i produktów do przechowywania energii, po kable USB. Jako wiodący producent w dziedzinie zasilania od prawie 50 lat, Phihong jest od dawna partnerem ODM/OEM wiodących światowych marek elektronicznych w różnych sektorach rynku i jest uznawany przez klientów na całym świecie za markę godną zaufania. Nasze inteligentne rozwiązania w zakresie zasilania od 1 W do 150 kW+ do różnych zastosowań, w tym elektroniki osobistej, małych urządzeń gospodarstwa domowego, elektronarzędzi, urządzeń sieciowych, POS, urządzeń medycznych, zastosowań przemysłowych, zarządzania energią i pojazdów elektrycznych EV.

Ewolucja szybkiego ładowania

Ponieważ ludzie używają telefonów komórkowych coraz więcej i w coraz dłuższym czasie, to, jak skutecznie poprawić wydajność ładowania i skrócić czas ładowania wraz ze wzrostem pojemności baterii, stało się głównym problemem dla producentów telefonów komórkowych. Co więcej, ponieważ wskaźnik wydajności szybkiego ładowania staje się jednym z dominujących punktów sprzedaży, większość markowych producentów telefonów już skupiła się na przyjęciu różnych technologii szybkiego ładowania, aby określić swoje terytoria handlowe. Jeśli chodzi o szybkie ładowanie, pierwsze wrażenie, jakie pozostawia większości ludzi, dotyczy szybkiego ładowania. Szybkość ładowania jest mierzona mocą, która jest obliczana na podstawie woltów i amperów produktu. Innymi słowy, im wyższa moc akumulatora, tym szybciej się ładuje.

Na początku, biorąc pod uwagę zdolność przenoszenia prądu 2A przez złącza micro USB, opracowano standard 5V / 2A. Następnie realizowano protokół ładowania Qualcomm QC 2.0 poprzez zwiększenie stałego napięcia z 5V do 9V lub 12V przy stałym prądzie 2A. Jednak powodowało to niższą wydajność konwersji w telefonie komórkowym i skutkowało sporym wydzielaniem ciepła. Na tym etapie opracowane gniazda Type-C, lub inne złącza USB wykonane na życzenie klienta, ze znacznie zwiększoną zdolnością przenoszenia prądu do 5A, wprowadziły ogromne zmiany. Stąd też najnowszy trend rynkowy stał się metodą ładowania prądem o wysokim natężeniu przy niskim napięciu. OPPO VOOC 1.0 5V / 4.5A to typowy udany przykład, który zainspirował rynek. Oczywiście takie rozwiązania nie zadowalały wszystkich. Tak więc, dzięki innowacyjnej technologii, różne protokoły ładowania z adaptacyjną i programowalną kontrolą napięcia i prądu są szeroko opracowywane od 2016 roku. Opracowane technologie można znaleźć w Qualcomm QC 3.0 – QC 4+, OPPO VOOC 2.0-4.0 i Super VOOC, Samsung Adaptive Fast Charging , Huawei Supercharge itp.

Na szczęście zasilanie USB PD ( Power Delivery ) ze standardów USB-IF w końcu przekonało wszystkich do wydania technologii PD 3.0 z PPS (zasilacz programowalny), 3,3-21 V z krokiem co 20 mV i maksimum 5 A z krokiem co 50 mA, aby być kompatybilnym ze wszystkimi i stać się głównym protokołem szybkiego ładowania. Aby ujednolicić standard użytkowania, ładowarka obsługująca ładowanie USB-PD musi przyjąć port typu C (począwszy od PD 2.0). PD 3.0 zapewnia wsteczną kompatybilność z USB PD 2.0. Wraz ze wzrostem pojemności baterii do 5000 mA w telefonach komórkowych, budżet mocy szybkich ładowarek jest zwiększany z ogólnych 18-27 W do 45-65 W, a nawet 100-120 W, którymi ostatnio chwali się firma Xiaomi oraz VIVO.

zasilanie

Jeśli chodzi o PPS ( Programmable Power Supply / zasilacz progarmowalny ), istnieją dwa modele: Zasilanie urządzeń za pomocą stałego źródła zasilania (fixed ) oraz ładowanie urządzeń zasilanych bateryjnie. Funkcje stałego napięcia zostały wprowadzone wraz z PD 2.0; wersja PD 3.0 wprowadza PPS, który stara się usprawnić ładowanie baterii. PPS nie tylko poprawi wydajność ładowania, ale także obniży wydzielanie ciepła podczas ładowania.

Wkład firmy Phihong w dziedzinie ładowania telefonów komórkowych

zasilanie
5 – 10W

Aby nadążyć za najnowszymi trendami rynkowymi, Phihong stara się projektować innowacyjne i zorientowane na klienta produkty, które pozwalają użytkownikom cieszyć się znacznie wygodniejszym ładowaniem. Aby osiągnąć ten cel, w większości rozwiązań do ładowania mobilnego firmy Phihong zastosowano obie technologie szybkiego ładowania, QC i PD. We wczesnych projektach wymagania dotyczące zasilania mobilnej elektroniki nie były tak skomplikowane, jak obecnie. Phihong dostarczał standardowe ładowarki, które obsługują port USB-A i mają moc w zakresie od 5 W do 10 W wystarczającą dla większości osobistej elektroniki w tym czasie. Co więcej, miał stały pin ( wtyczkę ) lub wymienną, dzięki czemu użytkownicy mogli cieszyć się wygodnym ładowaniem podczas podróży do różnych krajów z różnymi standardami.

zasilanie
18W

Jednak wraz ze wzrostem pojemności akumulatorów elektroniki osobistej ludzie wolą teraz używać ładowarek, które muszą mieć wysoką wydajność energetyczną. Ponadto coraz więcej urządzeń obsługuje teraz ładowanie przez port typu C. Również późniejsze produkty Apple obsługują ładowanie USB-PD, co powoduje, że ładowarka PD staje się pierwszym wyborem dla większości ludzi na świecie. W związku z tym Phihong zapewnia cztery różne ładowarki PD o mocy od 18W do 65W; wszystkie są zgodne z protokołem ładowania PD3.0 i spełniają normy bezpieczeństwa IEC / EN / UL 60950 i 62368. Ponadto wszystkie produkty Phihong przyjęły standardy ochrony OVP / OCP / SCP / OTP. Aby osiągnąć wyższą pozycję na całym rynku zasilaczy, Phihong stale aktualizuje projekty swoich produktów (27W / 45W / 65W).

zasilanie
27W

Poprzednia wersja miała stałą konstrukcję wtyczki, podczas gdy najnowsza to składana wtyczka.
Specyfikacja zasilania: 5V / 3A, 9V / 5A i 12V / 2,25A.

zasilanie
45W

Zmieniony design, aby zasilacz wyglądał schludniej i był mniejszy, aby ułatwić użytkownikowi przenoszenie i chowanie, czy też pakowanie
Specyfikacja zasilania: 5V / 3A, 9V / 3A, 15V / 3A i 20V / 2,25A.

65W (w technologii GaN, podwójny port typu C, składana konstrukcja wtyczek).

zasilanie
65W

Zastosowana technologia GaN do ładowarki 65 W, generuje wyższą wydajność energetyczną, ale przy niewielkich rozmiarach.
Obsługa funkcji PD 3.0 i PPS.
Specyfikacja zasilania: 5V / 3A, 9V / 3A, 12V / 3A i 20V / 3A.

Ponieważ Phihong odgrywa kluczową rolę ODM / OEM w obszarze rozwiązań energetycznych, ma długoterminowe doświadczenia we współpracy z różnymi markami. Produkty PD firmy Phihong (18 W – 65 W) są stosowane w różnych obszarach, takich jak telefony komórkowe, AR / VR, medyczne urządzenia testowe oraz elektronarzędzia, podczas gdy produkt serii Phihong QC (24 W) zasila jeden z telefonów komórkowych dedykowany do gier.

Oprócz standardowych ładowarek (5 W / 10 W) i ładowarek PD (18 W / 27 W / 45 W / 65 W), o których mowa powyżej, Phihong miał również plan rozwoju produktów seryjnych, skupiający się głównie na zapewnieniu kompleksowego rozwiązania do ładowania. Phihong produkuje kilka ładowarek PD z protokołem PD 3.0 o mocy od 65 W do 100 W, które mogą być stosowane do konsol / gier, w mini projektorach i laptopach, a nawet innych urządzeniach elektronicznych, które wymagają wyższej mocy i wydajności energetycznej. W zależności od potrzeb klientów produkty te można zaprojektować jako adapter z wtyczką do gniazdka lub w wersji desktop, z ang czyt. na biurko.

Phihong zaczyna stosować technologię GaN w swoich przyszłych produktach

Zgodnie z najnowszym trendem rynkowym w dziedzinie zasilania, ładowarka powinna być mniejsza i mocniejsza niż kiedyś. Producenci ładowarek stoją obecnie przed ogromnymi wyzwaniami związanymi z ograniczeniem rozmiaru przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności konwersji energii. Krzem (Si) jest używany od lat i teraz osiągnął swoje granice. Technologia azotku galu (GaN) stała się nowym i niekwestionowanym rozwiązaniem na przyszłość. Technologia GaN przewyższa krzem (Si) w tworzeniu małych systemów energetycznych z bardziej wydajną konwersją mocy. Zastosowanie GaN ma wpływ nie tylko na tranzystor mocy, ale także na ogólny projekt produktu i zmniejszenie kosztów związanych z innymi komponentami systemu, w tym kondensatorem, chłodzeniem, radiatorami i cewkami indukcyjnymi. Phihong opracowuje serię GaN o mocy od 65 W do 350 W, która może zaspokoić więcej zastosowań produktowych, takich jak stacje robocze, ładowarki do rowerów elektrycznych, urządzenia medyczne i drony. Ponadto Phihong posiada informacje o adapterze GaN 170W na stronie internetowej systemu GaN, co oznacza, że produkt Phihong został uznany i autoryzowany przez specjalistów w dziedzinie technologii GaN.

Baza produkcyjna (fabryka w Wietnamie)

W 1996 roku Phihong założył pierwszą zagraniczną bazę produkcyjną w Donguan City, trzecim co do wielkości obszarze produkcji komputerów na świecie. Zakład zajmuje powierzchnię 40 911 metrów kwadratowych i zatrudnia ponad 4000 osób. Kolejno powstały Dong Guan Phitek Electronics Co., Ltd i Chin Sheng Hong (Jiangxi) Electronics Co., Ltd. Wszystkie zakłady produkcyjne w Chinach przeszły certyfikaty systemu jakości ISO9001, certyfikaty środowiskowe ISO14001 oraz systemy bezpieczeństwa i higieny pracy OHSAS18001. W odpowiedzi na zawirowania gospodarcze wywołane chińsko-amerykańską wojną handlową pod koniec 2018 roku, firma uruchomiła New Southbound Plan. Plan obejmował budowę fabryk w Wietnamie, aby uniknąć ryzyka koncentracji produkcji w Chinach, co zwiększyłoby elastyczność dostaw. Zlokalizowany w drugim co do wielkości porcie morskim w Wietnamie, przesyłki statkami do Chin, Japonii, Korei, Europy i Ameryki Północnej mogą być wysyłane co tydzień. Zakład zajmuje powierzchnię 22 418 metrów kwadratowych i zatrudnia około 1500 osób z okolicy. Masowa produkcja rozpoczęła się w I kwartale 2020 roku.

Podstawowe umiejętności i wartości Phihong

Niezależnie od tego, czy konfrontujesz się z dużymi możliwościami ODM / OEM, czy też nowymi osiągnięciami technologicznymi, Phihong zapewnia najlepszą jakość swoim klientom. Aby stworzyć więcej możliwości dla nowych trendów rynkowych, Phihong znacznie zwiększa świadomość marki. Ponadto podstawową wartością Phihong jest oferowanie klientom szerokiego standardowego produktu, który koncentruje się głównie na dostosowywaniu i automatyzacji.

Jeśli chodzi o dostosowywanie, Phihong posiada silne zespoły R&D i doskonałe fabryki, które mogą zaspokoić wszystkie z nich w oparciu o Twoje potrzeby i pragnienia, takie jak projekt, wygląd, specyfikacja i technologie ładowania. Dzięki tym znakomitym zespołom Phihong ma dostęp do oferowania swoim klientom wiodących projektów i satysfakcjonujących usług. Jeśli chodzi o automatyzację, Phihong posiada dwie fabryki w Chinach (Dongguan), obie posiadają zautomatyzowaną produkcję, ze ścisłą kontrolą, co sprawia, że Phihong jest w stanie zapewnić wyjątkową jakość i terminowość dostaw.

Zachęcamy do kontaktu

Zapraszamy do poznania oferty oraz do projektów indywidualnych. Jeśli są Państwo zainteresowani szczegółami, zapraszamy do kontaktu mailowego rd@masters.com.pl lub bezpośrednio z wybranym biurem obsługi klienta.